خانه » بالینی » هیپنوتیزم در درمان چاقی

هیپنوتیزم در درمان چاقی

هیپنوتیزم در درمان چاقی

نوشته شده توسط : 

آتوسا اسد زاده

از سال ۱۹۸۰ چاقی در سطح جهان ، دو برابر شده است و به عنوان یک اپیدمی در سطح جهان شناخته می شود.چاقی می تواند دلایل ژنتیکی ، فرهنگی، اقتصادی، رفتاری و فیزیولوژیکی و متابولیکی داشته باشد که حاصل آن باعث عدم توازن بین انرژی دریافتی و مصرفی در بدن می شود.

کافیست نگاهی به اطراف خود داشته باشید،متوجه خواهید شد که تعداد زیادی ازافراد یا تحت رژیم غذایی خاصی جهت لاغری هستند ویا به دنبال راهی موثر برای رفع چاقی.

 ایجاد تعادل بین انرژی دریافتی و مصرفی می تواند از طریق رژیم های غذایی و ورزش وهمچنین تغییر  سبک زندگی صورت بگیرد.

ولی چرا خیلی از افراد در اجرای برنامه های غدایی و ورزش موفق نبوده اند؟

 چرا خیلی ها در رسیدن به هدف خود برای لاغری خسته می شوند؟

 چرا خیلی از افراد پس از لاغری دوباره به وزن قبلی بر می گردند؟

آیا راهی برای حل این مشکلات وجود دارد؟

هیپنوتیزم یکی از روش های بسیار مفید در درمان چاقی محسوب می شود.هیپنوتیزم کمک می کند تا علت ها ی چاقی و بازدارندهای  کاهش وزن توسط درمانگر جستجوشود وپس از ارزیابی ، درمان مناسب توسط هیپنوتیزم  صورت بگیرد.

هیپنوتیزم حالتی است که در آن ناخوداگاه فرد از خوداگاه فعال تر است و تلقینات هیپنوتراپیست را جذب و درک میکند و در طول روز، زمانیکه فرد مشغول زندگی روزمره خود است در جهت رفع موضوع مورد نظر به او کمک میکند. از آنجا که چاقی هم نوعی اعتیاد است اینکه فرد خودش بخواهد و تصمیم جدی داشته باشد که وزن کم کند امری بسیار مهم است،که حتی این انگیزه را هم با کمک هیپنوتیزم میتوان قوی تر و پررنگ تر کرد.

در پایان لازم به ذکر است که در فرایند هیپنوتیزم اگر فرد هیپنوتیزم پذیری مناسب و قابل قبولی داشته باشد هیچ چیزی غیر از توجه و تمرکز لازم نخواهد بود.

نوشته شده توسط : آتوسا اسدزاده

آتوسا اسدزاده

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

مرور بر اختلال اضطراب فراگیر (GAD) - قسمت دوم

مرور بر اختلال اضطراب فراگیر (GAD) – قسمت دوم

اختلالات اضطرابی گروهی از اختلالات روانی است که با دو ویژگی کلیدی ، خود را از دیگر مشکلات متمایز می کند: ترس و اضطراب. ترس احساسی است که در واکنش به یک تهدید قریب الوقوع (واقعی یا خیالی) تجربه می شود. از سوی دیگر اضطراب یک حالت احساسی برای تهدید احتمالی در آینده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *