خانه » خانواده » مشکلات دوران عقد را شکلات کنید
مشکلات دوران عقد را شکلات کنید
مشکلات دوران عقد را شکلات کنید

مشکلات دوران عقد را شکلات کنید

در میزان ارتباطات خود تعادل را حفظ کنید. اینگونه نباشد که چند روز پشت سرهم رفت و آمد داشته باشید و چند روز پشت هم، خبری از همسرتان نگیرید. در این مقاله به سوالات رایج درباره دوران عقد پاسخ می‌دهیم، با ما همراه باشید.

کانال تلگرام صدای زندگی

 

الف. آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟

الف. آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟
آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟

اگرچه لازم است که شناخت نسبی برای شروع یک زندگی و انتخاب فرد مناسب را در همان دوران خواستگاری به دست آورده باشید، ولی دوران عقد هم به نوبه خود شناختی نسبت به یکدیگر به زوجین می‌دهد. در واقع دوران عقد، دوران شناخت بهتر و عمیقتری است و این شناخت می تواند مقدمه ای بر سازگاری بهتر و تفاهم بیشتر در دوران پس از عروسی باشد.

در واقع در این دوران، از طرفی به دلیل اینکه برخی رودربایستی‌ها و ترس‌ها کمتر شده است و از طرف دیگر زوجین در موقعیت‌های گوناگونی مانند منزل اقوام، مسافرت، گشت و گذارهای دو نفره و… در کنار هم هستند، می‌توانند شناخت بیشتری از خلقیات یکدیگر به دست آورند.

 

رفت و آمدهای دوران عقد چقدر باید باشد؟
رفت و آمدهای دوران عقد چقدر باید باشد؟

بهترین راه آن است که زن و شوهر در محیطی آرام با یکدیگر در این باره به گفتگو بنشینند و در این رابطه، نظر خانواده دختر را نیز در نظر داشته باشند زیرا ممکن است خانواده دختر، شرایطی داشته باشند که رفت و آمد پسر را به منزل خانواده دختر محدود کند؛ مسائلی از قبیل: محدودیت‌های اقتصادی، فضای منزل کوچک و محدود، وجود فرزندان کوچکتر و … .

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   چگونه با دزدی کودکان روبه رو شویم؟

آقایان توجه کنند:

۱. حتماً پیش از رفتن به منزل خانواده همسرتان، با همسرتان هماهنگ کنید تا آمادگی بهتری داشته باشند.

۲. در میزان ارتباطات خود تعادل را حفظ کنید. اینگونه نباشد که چند روز پشت سرهم رفت و آمد داشته باشید و چند روز پشت هم، خبری از همسرتان نگیرید.

۳. برای بیرون رفتن و یا مسافرت با همسرتان، به عرف خانواده او توجه کنید.

۴. در دیدارهایتان، حتماً به همسرتان ابراز محبت کنید! رسول خدا (ص) فرمودند: «هرچه ایمان انسان کاملتر باشد، به همسرش بیشتر اظهار محبت می‌کند»۱. البته بسیار مراقب باشید که این ابراز محبت در خلوت دو نفره‌تان انجام گیرد و در حضور دیگران، بخصوص فرزندان کوچکتر، خوددار باشید.

۵. در مناسبت‌ها به همسرتان هدیه بدهید، هرچند هدیه‌ای کوچک باشد.

 

خانم‌ها توجه کنند:

۱. همسرتان را در جریان آداب و رسوم خاص و عرف‌های ارتباطی که برای خانواده‌تان مهم هستند، بگذارید.

۲. گاهی شما نیز برای ابراز محبت به همسرتان، هدیه دهید! البته بسته به عرف خانواده‌تان، این هدیه می‌تواند از طرف شما به تنهایی و یا شما و خانواده تان باشد.

۳. اگر شرایط منزلتان طوری است که ارتباط دو نفره را مشکل می‌کند، می توانید تفریحات دونفره‌تان را در خارج از منزل، برنامه ریزی کنید.

 


شماره های تماس با صدای زندگی

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

اثرات روان‌شناختی مرگ والدین بر فرزندان و نحوه برخورد با آن

اثرات روان‌شناختی مرگ والدین بر فرزندان و نحوه برخورد با آن

تلاش پدر یا مادر بازمانده برای حفظ رابطه مطلوب با فرزند داغدارش، سطح آشفتگی روانی را در کودکان کاهش می‌دهد. مرگ والدین، یکی از سخت‌ترین و بدترین حوادثی است که می‌تواند در طول دوره کودکی هر فردی اتفاق بیافتد. تلاش پدر یا مادر بازمانده برای حفظ رابطه مطلوب با فرزند داغدارش، سطح آشفتگی روانی را در کودکان کاهش می‌دهد. اثرات روان‌شناختی این مرگ حتی می‌توانند آینده کودک را هم تحت تاثیر خودشان قرار بدهند. به همین دلیل، حمایت از کودک در این شرایط و مشارکت فعال در سوگواری او، نقش مهمی در حفظ سازگاری او با زندگی و خوش‌بختی‌اش دارد.

پاسخ دهید