خانه » خانواده » مشکلات دوران عقد را شکلات کنید
مشکلات دوران عقد را شکلات کنید
مشکلات دوران عقد را شکلات کنید

مشکلات دوران عقد را شکلات کنید

در میزان ارتباطات خود تعادل را حفظ کنید. اینگونه نباشد که چند روز پشت سرهم رفت و آمد داشته باشید و چند روز پشت هم، خبری از همسرتان نگیرید. در این مقاله به سوالات رایج درباره دوران عقد پاسخ می‌دهیم، با ما همراه باشید.

 

الف. آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟

الف. آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟
آیا در دوران نامزدی و عقد هم می‌توان شناخت کسب کرد؟

اگرچه لازم است که شناخت نسبی برای شروع یک زندگی و انتخاب فرد مناسب را در همان دوران خواستگاری به دست آورده باشید، ولی دوران عقد هم به نوبه خود شناختی نسبت به یکدیگر به زوجین می‌دهد. در واقع دوران عقد، دوران شناخت بهتر و عمیقتری است و این شناخت می تواند مقدمه ای بر سازگاری بهتر و تفاهم بیشتر در دوران پس از عروسی باشد.

در واقع در این دوران، از طرفی به دلیل اینکه برخی رودربایستی‌ها و ترس‌ها کمتر شده است و از طرف دیگر زوجین در موقعیت‌های گوناگونی مانند منزل اقوام، مسافرت، گشت و گذارهای دو نفره و… در کنار هم هستند، می‌توانند شناخت بیشتری از خلقیات یکدیگر به دست آورند.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   همسرم اختلال شخصیت دارد ؟
رفت و آمدهای دوران عقد چقدر باید باشد؟
رفت و آمدهای دوران عقد چقدر باید باشد؟

بهترین راه آن است که زن و شوهر در محیطی آرام با یکدیگر در این باره به گفتگو بنشینند و در این رابطه، نظر خانواده دختر را نیز در نظر داشته باشند زیرا ممکن است خانواده دختر، شرایطی داشته باشند که رفت و آمد پسر را به منزل خانواده دختر محدود کند؛ مسائلی از قبیل: محدودیت‌های اقتصادی، فضای منزل کوچک و محدود، وجود فرزندان کوچکتر و … .

 

آقایان توجه کنند:

۱. حتماً پیش از رفتن به منزل خانواده همسرتان، با همسرتان هماهنگ کنید تا آمادگی بهتری داشته باشند.

۲. در میزان ارتباطات خود تعادل را حفظ کنید. اینگونه نباشد که چند روز پشت سرهم رفت و آمد داشته باشید و چند روز پشت هم، خبری از همسرتان نگیرید.

۳. برای بیرون رفتن و یا مسافرت با همسرتان، به عرف خانواده او توجه کنید.

۴. در دیدارهایتان، حتماً به همسرتان ابراز محبت کنید! رسول خدا (ص) فرمودند: «هرچه ایمان انسان کاملتر باشد، به همسرش بیشتر اظهار محبت می‌کند»۱. البته بسیار مراقب باشید که این ابراز محبت در خلوت دو نفره‌تان انجام گیرد و در حضور دیگران، بخصوص فرزندان کوچکتر، خوددار باشید.

۵. در مناسبت‌ها به همسرتان هدیه بدهید، هرچند هدیه‌ای کوچک باشد.

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   معرفی بهترین روانشناس و متخصصین روانشناسی خانم تهران

خانم‌ها توجه کنند:

۱. همسرتان را در جریان آداب و رسوم خاص و عرف‌های ارتباطی که برای خانواده‌تان مهم هستند، بگذارید.

۲. گاهی شما نیز برای ابراز محبت به همسرتان، هدیه دهید! البته بسته به عرف خانواده‌تان، این هدیه می‌تواند از طرف شما به تنهایی و یا شما و خانواده تان باشد.

۳. اگر شرایط منزلتان طوری است که ارتباط دو نفره را مشکل می‌کند، می توانید تفریحات دونفره‌تان را در خارج از منزل، برنامه ریزی کنید.

 


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

5 دلیل برای اینکه چرا باید محل خواب کودک را از والدین جدا کرد؟

۵ دلیل برای اینکه چرا باید محل خواب کودک را از والدین جدا کرد؟

در این مقاله پنج دلیل مهم و ضروری را برای جدا کردن محل خواب کودک از والدین عنوان می کنیم. همچنین در مثالهایی تفاوت کودکانی که بسترشان از والدین در سن پایین تر جدا شده است را با کودکانی که تا سنین بیشتری در نزد والدین می خوابند را بررسی می کنیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

avatar
  مشترک  
آگاه سازی از