خانه » کودک و نوجوان » تاثیر ازدواج مجدد بر روابط فرزندان

تاثیر ازدواج مجدد بر روابط فرزندان

مژگان خلیلی

تاثیر ازدواج مجدد بر روابط فرزندان

ازدواج مجدد تاثیرات منفی و تاثیرات مثبتی را بر روی فرزندان می گذارد. اما تاثیرات آن چه مخرب باشد و چه نباشد اثری بدیهی است.عوامل متعددی در اینکه این تاثیرات مخرب باشد یا خیر، وجود دارند. این پرسش به وجود می آید که این تغییرات چگونه بر روی فرزندان اثر می گذارد؟ بر طبق یک مطالعه انجام شده، فرزندانی که با خانواده جدیدشان زندگی می کنند،اغلب در تعدیل روابطشان دارای مشکل می باشند.

کاهش اعتبار شخصی و اعتماد به نفس ، افزایش استرس و نگرانی ، عدم دستیابی به تحصیلات عالیه و تکمیلی ، مشکلات رفتاری، روابط اجتماعی ، دیدگاه منفی نسبت به ازدواج و روابط درگیر برخی از مشکلاتی هستند که چنین فرزندانی معمولا با آن مواجه می باشند. مطالعات گوناگونی،نتایج متفاوت و ضد و نقیضی در آن داده اند و آن به این دلیل است که مقایسه مطالعات و یافته هایی که به طریق مختلف انجام گرفته است،امکان پذیر نیست. روشهای مطمئنی وجود دارد که شما بتوانید از آن طریق فرزندان خود را در ازدواج مجدد در اولویت قراردهید. وادارکردن و به زور کشیدن بچه ها برای قبول این کار، کمکی به شما نمی کند. سن کودک نیز نقش مهمی را در تعدیل روابط در خانواده جدید ایفا می کند تا این قضیه را هضم کنند. فرزندانی که مراحل اولیه زندگیشان را تجربه کرده اند سخت تر و مشکل تر می توانند شرایط جدید را تحمل کنند.

گاهی اوقات فرزندان با تصور غلطی که دارند،فکر می کنند اگر نا پدری یا نامادری خود را دوست بدارند،به والدین اصلی خود خیانت کرده و گویی به آن ها پشت کرده اند. در این گونه موارد فرزند احتمالا دچار احساس خیانت ، درد ،عصبانیت ، ناامنی و یا غیره … می گردد ؛ و این افکار ممکن است تاحدی افزایش یابد که کودک را به فردی شرور و سرکش تبدیل کند.

فرزندان و همسر جدید شما نیازمند فرصت کافی برای شناخت یکدیگر به طور کامل می باشند.اگرچه در برخی از موارد بچه ها و والدین جدید(همسر جدید)به راحتی با هم کنار می آیند،اما چنین مواردی به ندرت یافت می شود بهترین کار این است که شما فرزندان را پیش از ازدواج به همسر مورد نظرتان معرفی کنید.این عمل باعث می شود تا شما به سرعت در ایجاد رابطه صمیمی مابین آن ها عمل نمایند.هوشیار باشید زمانی که بین فرزندانتان و همسر جدیدتان ناسازگاری وجود دارد شما دخالت نکنید. به یاد داشته باشید که حتی اگر آن ها همسر جدید شما را بپرستند و دوست داشته باسند، برای بچه ها اعتراف به این دوست داشتن، مشکل خواهد بود.

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی و مهارتی کلیک کنید

 


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

نقد و بررسی

User Rating: 4.9 ( 1 votes)

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

روشهای ایجاد خلاقیت در کودکان چیست

روشهای ایجاد خلاقیت در کودکان چیست و چگونه کودک خلاقی داشته باشیم

همه ما دوست داریم فرزندی خوش ذوق، خلاق و باهوش داشته باشیم. همه پدر و مادرها دوست دارند در مورد تربیت و زندگی فرزندانشان دغدغه‌های کمتری داشته باشند. ما فکر می‌کنیم شما هم این‌گونه هستید و چنین طرز فکری دارید، اگر پاسخ‌تان مثبت است به یاد داشته باشید برای رسیدن به چنین هدفی باید از همان ماه‌های نخست تولد فرزندتان به این موضوعات توجه کنید. پیش از فرزندتان این شما هستید که باید آماده باشید. آماده برای تربیت خلاقیت، هوش و استعداد او. درست است که هوش و استعداد تا حد زیادی خدادادی است، اما خانواده در تربیت و شکوفایی آن نقشی اساسی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با روشهای ایجاد خلاقیت در کودکان آشنا شوید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
آگاه سازی از