خانه » کودک و نوجوان » برخی راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

برخی راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

برخی راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه

نوشته شده توسط :

خانم طلیعت رافعی – کارشناسی ارشد روانشناسی

در قسمت اول مقاله با عنوان ” آنچه والدین درباره ورود فرزندشان به کلاس اول باید بدانند”  در مورد ترس و اضطراب کودکانی که برای اولین بار به کلاس می روند ، صحبت کرده و دلایل آن را توضیح دادیم. در ادامه به راهکارهای فوری آماده کردن کودک برای ورود به مدرسه می پردازیم :

  1. شما میتوانید با این اتفاق و رویداد ، زندگی کودک را تبدیل به یک رخد اد زیبا ، دوست داشتنی و به یاد ماندنی کنید. از چند روز قبل جشن کوچکی رابرایش برگزار کنید واز نزدیکانش نیز دعوت کنید. زمانی که شما به این رخداد زندگیش اعتبار و رسمیت می دهید ، او بعدها از رفتن به مدرسه اجتناب نخواهد کرد.
  2. از دوهفته قبل کودک را درخرید وسایلش سهیم کنید، اجازه بدهید مدرسه اش را ببیند، به خصوص بخش های زیبای آن را. چنانچه کودک ترس از فضاهای بسته دارد، یکباره او را با اتاق های درس مواجه نکنید.
  3. چنانچه امکانش هست با معلمش دیداری داشته باشد. دیداری مدیریت شده که درخاطر کودک باقی بماند.
  4. چنانچه امکانش وجود دارد با برخی از همکلاسی هایش نیز دیداری توام با بازی وهیجان داشته باشد.
  5. جنبه های مثبتش را برایش یاد آوری کنید وبگویید که با این تواناییش خیلی موثر خواهد بود. برای مثال تو پاس دادن خوبی داری و می توانی درتیم فوتبال مدرسه ثبت نام کنی.
  6. کودک را از عدم انجام برخی برخی رفتارها نترسانید. برای مثال دختر یا پسر خوبی باش و سلام کن ، یادست بده یا توصورت معلم نگاه کن و…. فعلا جای آموزش این موارد نیست. بعد ازاینکه کودک انطباق لازم را به دست آورد می توان روی این موارد کار کرد.
  7. کودک را با گفتن برخی حرف ها مانند اگر به حرف معلمت گوش ندهی یا تکالیفت رو ننویسی ، از من می خوان که بیام مدرست. آبروی ما را نبری.

نوشته شده توسط :

خانم طلیعت رافعی – کارشناسی ارشد روانشناسیطلیعت رافعی

جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری بر روی گزینه تماس با ما کلیک کنید

جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی – درمانی  ثبت نام نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

مطالب مشابه

درباره ی طلیعت رافعی

خانم رافعی دارای مدرک کارشناس ارشد روانشناسی. روانشناس خانواده و مشاور کودکان استثنایی در صدای زندگی. مولف کتاب های اتیسم، ارزیابى ودرمان ،۱۳۸۸ چاپ سوم (حائز رتبه اول جشنواره کتاب معلولین) ، راهنمایی برای مربیان و والدین کودکان مبتلا به اتیسم ، انتشارات دانژه ۱۳۹۱ – حرکت هاى موزون (موسیقى درمانى ) براى کودکان ،چاپ سوم، انتشارات دانژه ۱۳۸۷ – یادگیرى عمل اصلى ضرب درریاضیات به کمک تداعى کننده ها،۱۳۷۹، مشهد، نشر نوید دانش طوس – تحلیلى بر روانشناسى زن دز ازدواج موقت ۱۳۸۴ انتشارات دانژه. جهت رزرو نوبت و هماهنگی با شماره 88583543-021 تماس بگیرید.

همچنین ببینید

استرس عاطفی مزمن چه بر سر سلامتی شما می آورد؟

افسردگی در نوجوانان | علائم و نشانه های افسردگی در نوجوانان چیست؟

افسردگی در نوجوانان یکی از رایج‌ترین انواع افسردگی است. افسردگی در هر سنی ممکن است رخ دهد. اما افسردگی در نوجوانان، نیاز به توجه جدی‌تر دارد. به طور کلی نوجوانی را می‌توان سن بحران نامید. در این سن به دلیل تغییرات متعدد هورمونی، احساسات فرد به کلی دگرگون می‌شود. نوجوان در این سن احساساتی را تجربه می‌کند که پیش از این نداشته است. همچنین در نوجوان نیازمند کسب هویت است. این هویت هم از منظر جنسی، هم از نظر اجتماعی برای او یک معضل محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *