خانه » ازدواج » ایا ازدواج مجدد تضمینی برای خوشحالی است

ایا ازدواج مجدد تضمینی برای خوشحالی است

ایا ازدواج مجدد تضمینی برای خوشحالی است

نوشته شده توسط :

مژگان خلیلی

گفته شده است که ازدواج و نکاح در آسمانها بسته شده است امادر عمل طلاق و ازدواجهای مجدد را شاهدهستیم و این نشان می دهد که این پیوند آسمانی نبوده و زمینی می باشد.با به صدادرآمدن زنگها،ازدواجهاحاصل شادی خواهندبود اما آیا ازدواج مجدد نیز خوشحالی به بار می آورد؟پاسخ به این سوال مشکل می باشد.بنابراین مانیاز داریم کمی در خود فرو رویم و عمیقا به این پرسش فکرکنیم تا ببینیم پاسخی مناسب برای این سوال داریم یا خیر. مشکل است که بر ضررهایی که روابط گذشته از خود به جا گذارده است،غلبه کرد.چه پیامد طلاق باشد و چه در نتیجه مرگ یکی از همسران.موضوع واقعا این نیست. حدود دو یا سه سال باید بگذرد تا بتوان کاملا آنها را برطرف کرد.

افرادی که در ازدواج اولشان شکست خورده اند ، با استرس و آشفتگی مواجه اند.آنها به آینده برای رسیدن به شادمانی می نگرند اما فراموش می کنند که خودشان را دریابند. ازدواج مجدد ممکن است جایگزین مناسبی برای حل مشکلات باشد اما نمی تواند زخم های بوجود آمده در اثر طلاق را برطرف سازد.چرا که برای بهبود این دردها گذشت زمان لازم است.بیشتر اشخاصی که قصد ازدواج مجدد دارند به این دلیل است که می خواهند یک همراه و هم صحبت پیدا کنند تا از لحاظ احساسی و جسمانی و مالی آنها را پشتیبانی نماید. با این وجود این به آن معنی نیست که آنهایی که مجددا ازدواج می کنند همیشه پایان خوشایند و یا تاسف باری داشته اند. هریک از افراد چه زن ویا مرد، انگیزه خاص خود را برای ازدواج دوباره اش دارد. برخی از افراد وجود دارند که تنها برای رفع مسائل مادی شان ازدواج می کنند، برخی بخاطر ترس تنها ماندن فرزندان و غیره . بعضی از ازدواج ها باشکست روبرو می شودچرا که در آن هدف اصلی و انگیزه ازدواج، عشق واقعی نبوده است. با این وجود، اگر شما صمیمانه بخواهید ازدواج کنید، فقط به این دلیل که شخصی را دوست دارید و مایلید زتدگیتان را با او سپری کنید، آگاهانه ازدواج کنید.چرا که شما هرگز نمی دانید که خوشحالی شما می تواند در جایی دیگر قرار گرفته باشد.

مژگان خلیلیکارشناس ارشد مشاورهمژگان خلیلی سایت صدای زندگی

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   چک کردن گوشی موبایل همسر صحیح هست یا غلط؟

      جهت اطلاع و رزرو وقت مشاوره حضوری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید

      جهت اطلاع و ثبت نام کارگاه های آموزشی کلیک نمایید


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

نقد و بررسی

User Rating: 3.4 ( 2 votes)

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

چرا بدن ما به یک آغوش، بغل کردن، نیاز دارد؟

وقتی یک نفر را در آغوش می‌گیری، آن روز می‌تواند خیلی خوب باشد. هر روز نمی‌تواند این گونه باشد؟ بنابر قدرت مثبت گرایی ما فکر می‌کنیم بغل کردن می‌تواند هروز اتفاق بیافتد.  آیا می‌خواهید امروز بهترین حال دنیا را داشته باشید؟ کسی که دوست دارید را در آغوش بگیرید. هر چه محکم‌تر، بهتر، بغل روحی حساب نمی‌شود، باید فیزیکی باشد. حالا ما می‌دانیم که آغوش باعث می‌شود که ما احساس خیلی خوبی بکنیم، اما چرا بدن ما به آن نیاز دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *