خانه » سبک زندگی » اول بخند ، بعد بخون

اول بخند ، بعد بخون

نوشته شده توسط :

پریسا وحیدی

امروزه بسیاری از پزشکان ، روانپزشکان و روانشناسان در مورد خنده به نتایج قابل توجهی رسیده اند ؛ خنده فشارهای روانی و حتی جسمانی را از بین می برد ؛ بنابراین در روح و ذهن انسان نوعی هوشیاری بوجود می آید و همین خود باعث مسرت فرد شده و به اطرافیان نیز تآثیر می گذارد .
لطفا از این پوسته ی عبوس بودن خارج شوید ، چطور بگویم ؟ پوست بیاندازید و پوسته ی شادی و خنده به خود بگیرید .
باید بگویم خنده علاوه بر اینکه روند بیماری را برعکس می کند ماهیچه های زیادی را نیز به فعالیت می گیرد مانند ماهیچه های صورت ، شانه ، تنه ، سینه و …
به عقیده ی من امروزه پزشکان برای مداوای بیماران خود علاوه بر قرص ، شربت و غیره چیزهای دیگری هم باید به نسخه شان اضافه کنند از قبیل : رفتن به سیرک ، تماشای فیلم های کمدی ، شرکت در گروه هایی که مضمون طنز دارند و امثال اینها .
چرا جامعه خندیدن را فراموش کرده است؟! هنگامی که خنده را بخش اعظمی از زندگی خود قرار دهید دیگر هیچ چیز شما را بسیار ناراحت نمی کند یا حداقل کمتر ناراحت می شوید ؛ (امتحان کنید )
چرا اغلب فکر می کنیم هرچه بزرگتر می شویم باید کم تر بخندیم ؟! در صورتی که این تفکر غلط می باشد ، زیرا انسان وقتی که بالغ تر می شود و پا به سن میگذارد بیشتر در معرض استرس و تنش های روزمره ی زندگی قرار می گیرد و برای کاهش ویا حتی از بین بردن آنها نیاز به محرک قوی دارد و چه چیزی بهتر از یک خنده ی طبیعی ؟ یکی از ارزانترین و قابل دسترس ترین تفریحات خنده است ؛ خنده انواع مختلفی دارد : خنده واقعی ، خنده استهزاء آمیز عصبی ، خنده هیستریک و خنده تصنعی .
لطفا برای خندیدن مانند یک کودک شوید خود را رها کرده و آن انرژی سرکوب شده ی خنده را از درون خود آزاد کنید.
وقتی انسان می خندد و شاد است حس خوشبخت بودن را دارد
” من می خندم ، شادم ، پس خوشبختم ”

این مطلب را هم مشاهده کنید :   ۱۰ راه حل برای شاد زیستن

جهت آشنایی و ثبت نام در کارگاه های آموزشی کلیک کنید


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

نقد و بررسی

User Rating: 4.9 ( 1 votes)

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

نحوه برخورد با دختر نوجوان چگونه است ؟

نحوه برخورد با دختر نوجوان چگونه است ؟ راهنمایی برای خانواده ها

نحوه برخورد با دختر نوجوان ، در رشد و ادامه زندگی او در بزرگسالی، نقش بسیار پر رنگی دارد علی الخصوص در انتخاب همسر. بسیاری از والدینی که از رفتارهای فرزند دختر خود رضایت ندارند و به مرکز مشاوره مراجعه می کنند، دارای رابطه ی مناسبی دختر نوجوان و یا جوان خود نیستند. آنها عنوان می کنند که دختر نوجوان درس نمی خواند و یا به طور افراطی از موبایل ، اینستاگرام و تلگرام استفاده می کند. گویی دختر نوجوانشان معتاد به موبایل شده است. در بیشتر مواقع نیز پای یک پسر غریبه هم در میان است و به اصطلاح دختر نوجوان، دوست پسر دارد. البته شکایت والدین همیشه محدود به این چند مورد نمی شود و موارد بسیار شدید تری را نیز شامل می شود.

2
دیدگاه بگذارید

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
دنیاzeynab Recent comment authors
  مشترک  
آگاه سازی از
دنیا
Guest
دنیا

merci az saite khobeton

zeynab
Guest
zeynab

عالی بود.مرسی از مطالبی که میذارید.