خانه » سکسولوژی » از انحراف جنسی پدوفیلی چه می دانید؟
از انحراف جنسی پدوفیلی چه می دانید؟

از انحراف جنسی پدوفیلی چه می دانید؟

میل جنسی چیست و در ارتباط با انحراف جنسی پدوفیلی چه می دانید؟

میل جنسی ضروری ترین و عمومی ترین انگیزش هایی است که تمام ما آدم ها آن را به نحو روشنی احساس می کنیم. این میل مانند میل به گرسنگی و تشنه گی بسیار طبیعی هست و یکی از امیال ویژه ما آدم ها می باشد. بلعکس تمام باورها میل جنسی در ادوار اولیه کودکی وجود داشته و طی مراحلی تا دوران بلوغ تکامل پیدا می کند .

 

و اما در ارتباط با انحراف جنسی پدوفیلی (pedopbile) یا همان ” بچه دوستی” یک نوع ناراحتی روانی که فرد منحرف به عوض آنکه مفعول جنسی خود را به طور متعارف و آنچه باب هست انتخاب کند از کودکان اعم از دختر و پسر استفاده می کند و به این وسیله احساس جنسی و میل شهوانی خود را آرام و تامین می سازد. این انحراف در میان مردان وجود دارد و زنان به نسبت بسیار کمتری به آن مبتلا هستند . نوع حاد این انحراف sadistpedopbila هست که شخص بیمار کودکی که به عنوان مفعول جنسی خود انتخاب می کند را مورد زجر و شکنجه قرار دهد و حتی در مواقعی به قتل برساند.

معمولا افرادی که این انحراف را دارند دو دسته هستند:

  • سالخوردگان
  • جوانان

 

این مطلب را هم مشاهده کنید :   پورنو گرافی به خشونت علیه زنان دامن می‌زند؟

معمولا در سالخوردگان به این صورت هست که بچه هایی را انتخاب کرده که با آلت جنسی شان بازی کنند که به نوعی برای آنها به سبک خود ارضایی هست و این خودش نهایت لذت جنسی را برای آنها دارد. اما در جوانان این انحراف بسیار حاد تر می باشد. اغلب این انحراف در افراد محجوب و کمرو دیده می شود که وقتی مفعول ضعیف جنسی خودشان را انتخاب می کنند این کمرویی و حجب و حیا را پشت سر می گذارند و معمولا این افراد دارای نوعی عقده حقارت هستند در برخی ممکن خودشان در کودکی در معرض بچه بازی و حتی تجاوز قرار گرفته باشند.

از لحاظ نحوه کار معمولا این افراد به دو دسته تقسیم می شوند:

دسته اول آن عده ای هستند که با کودکان بازی می کنند تا فقط به مرحله تحریک جنسی برسند و بعد خودشان خودارضایی انجام دهند. یا کنجکاوی های جنسی دارند نسبت به اندام کودک مخصوصا در جنس مخالف.

دسته دوم که خطرناک تر هستند تا جایی که دخول هم انجام بشود پیش می روند و این کار را ادامه می دهد و در بیشتر موارد با رفتارهای سادیستی همراه هست.

مراقبت از کودکان بسیار لازم و حساس هست به عنوان یک روانشناس در حیطه جنسی بسیاری از مراجعین ام را میبینم که در دوران کودکی مورد تجاوز یا کنجکاوی های اطرافیان حتی “محارم” قرار گرفتند که به دنبال آن در بزرگسالی برای این افراد پیامد های خوبی ندارد و بسیاری از مشکلات جنسی این افراد ریشه در کودکی و یا حتی نوجوانی آنها دارد.

 


شماره های تماس با صدای زندگی اینستاگرام صدای زندگی

مطالب مشابه

درباره ی صدای زندگی

مجموعه صدای زندگی با هدف اطلاع رسانی ، آگاهی و خدمت رسانی تخصصی زير نظر روانشناسان و مشاوران كشور تشكيل شده است. جهت رزرو وقت مشاوره درمانی میتوانید از طریق شماره های درج شده در قسمت تماس با ما اقدام فرمایید. بدلیل کثرت مراجعین به این مجموعه از مراجعه حضوری خودداری نمایید .

همچنین ببینید

چطور با فرزندانمان درباره مسایل جنسی صحبت کنیم

چطور با فرزندانمان درباره مسائل جنسی صحبت کنیم

شبکه‌های اجتماعی و دسترسی آسان به اطلاعات بی‌پرده در فضای اینترنت باعث شده که صحبت درباره موضوع حساس جنسی، رابطه و یا مسائل جنسی، بیش از پیش برای پدر و مادرها به کاری بسیار دشوار تبدیل شود. هفته گذشته، یک معلم ۲۴ ساله در بریتانیا با ابراز نگرانی از فعالیت‌های جنسی نوجوانان، مساله اهمیت نیاز به دخالت و درگیرشدن والدین را مطرح کرد. اما واقعا بهترین برخورد با این مساله چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک  
آگاه سازی از